Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Ośrodek Studacker w Zurychu

  Kuchnia w Studacker czerpie korzyści z niższych kosztów i lepszego poziomu higieny

  Nowa instalacja do usuwania resztek jedzenia, WasteStar CC, urzeka kompaktowym rozmiarem i jest w stanie utylizować do 900 porcji resztek jedzenia dziennie.

  Sprawne zaplecze kuchenne w Studacker oferuje obsługę większych i mniejszych przyjęć z cateringiem lub w stylu Barbecue (zarówno na miejscu w ośrodku Studacker, jak i poza nim). Szef kuchni, Hansruedi Wälchli, jest wielokrotnym mistrzem świata w grillowaniu.

  „Codziennie oferujemy do wyboru trzy posiłki — w tym jedno menu obiadowe z wieloma daniami do wyboru. Łącznie gotujemy dla około 130 mieszkańców. Resztki żywności, które przy tym powstają, należy w higieniczny i bezpieczny sposób zutylizować. Dotychczas usuwaliśmy resztki do małych pojemników w kuchni, a te opróżnialiśmy do dużych kontenerów.”

  Nowa instalacja do usuwania resztek jedzenia, WasteStar CC, urzeka kompaktowym rozmiarem i jest w stanie utylizować do 900 porcji resztek jedzenia dziennie. Jeżeli podczas sprzątania z odpadkami zostaną niechcący wyrzucone sztućce, dzięki polu magnetycznemu przedmioty przyczepiają się do powierzchni. Silny mechanizm mielący może ponadto przerobić kości, skorupy małży lub skorupiaki.

  Bezpieczeństwo higieniczne jest ważnym zadaniem, które należy spełnić poprzez prawidłowe zebranie i utylizowanie resztek żywności. Higieniczna praca jest konieczna w miejscu zamieszkania osób starszych. Jednakże bardzo ważnym czynnikiem w obliczeniach opłacalności każdego kierownika ds. gastronomii są koszty.

  Hansruedi Wälchli wyjaśnia: „Dzięki zastosowaniu urządzenia WasteStar CC nie trzeba już składować resztek w pojemnikach i żmudnie ich myć. To dla nas wielka oszczędność czasu. Poza tym nie potrzebujemy już również dodatkowego chłodzenia dla pojemników z resztkami żywności. Rozdrobnione resztki wędrują jako biopodłoże do zamkniętego pojemnika zbiorczego,  który jest opróżniany przez firmę zajmującą się usuwaniem odpadów. Urządzenie po wykonaniu swojej pracy jest w sprawny sposób czyszczone. Urządzenie WasteStar CC używamy od stycznia 2016 roku, a koszty za usuwanie odpadów zmniejszyły się w tym czasie o ponad 25%. Dzięki mniejszemu zużyciu wody zaoszczędziliśmy znaczną sumę pieniędzy.”