Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Marta-Schanzenbach-Haus

  Zmywarka UPster zapewnia nieprzerwanie higieniczne i niezawodne zmywanie

  „Musimy przywiązywać najwyższą wagę do higienicznego i pewnego zmywania. Model UPster zapewnia nam to w doskonały sposób!”

  „Naszą specjalnością jest brak specjalizacji!” – Daniel Stadler, kierownik obiektu zwięźle ujmuje koncepcję ośrodka opieki dla osób starszych Marta-Schanzenbach-Haus w Offenburgu. 100 mieszkańców znalazło w obiekcie AWO swój nowy dom – w tym również poruszające się osoby z demencją. Nie mieszkają one na zamkniętym oddziale – specjalną opiekę nad nimi próbuje się sprawować raczej „przy pomocy opiekunów” – mówi Stadler.

  W wewnętrznej kuchni dziennie są przygotowywane trzy posiłki. „Uwzględniamy przy tym życzenia i preferencje każdej osoby. Śniadanie i kolacja są przygotowywane według indywidualnych kart, które są ustalane wspólnie z mieszkańcami” – mówi kierownik ośrodka. Każdego dnia jeszcze 30-40 posiłków opuszcza na kółkach kuchnię i na obiad przybywa codziennie około 20 gości z sąsiednich mieszkań z opieką należących do stowarzyszenia AWO.

  Podczas wyposażania obszaru zmywania Daniel Stadler i kierownik domu Ralf Herrmann zdecydowali się na najnowszą serię zmywarek „Upster” firmy MEIKO:

  „Nasza stara zmywarka była również firmy MEIKO i musiała zostać wymieniona dopiero dokładnie po 20 latach” – informuje Stadler. Długa żywotność przekonały osoby odpowiedzialne w stowarzyszeniu AWO do firmy MEIKO jako dostawcy. Pozostał jednak problem: Zmywarka taśmowa dotychczasowego typu nie pasowała do budowy kuchni: „Na szczęście zaproponowano nam instalację próbną zmywarki UPster” – przypomina sobie Stadler. Maszyna pasowała jak ulał do istniejącego pomieszczenia, została błyskawicznie zainstalowana i bez problemów rozpoczęła pracę. „Wyświetlacz obsługowy początkowo nieco dezorientował wewnętrzny zespół zajmujący się zmywaniem” – przypomina sobie Barbara Günzel, pomoc kuchenna. Jednak: „Po jednym dniu wszystkie wątpliwości zostały rozwiane i koledzy pracowali przy zmywarce, jakby nigdy niczego innego nie robili”.

  W ośrodku Marta-Schanzenbach-Haus są również bardzo zadowoleni z wyników zmywania: Zastępca szefa kuchni, Christine Bäuerle, podsumowuje: „Musimy przywiązywać najwyższą wagę do higienicznego i pewnego zmywania. Model UPster zapewnia nam to w doskonały sposób!”