Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  MEIKO przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności pracodawców

  Nowoczesna i niezawodna technologia w domu opieki odciąża pracowników

  MEIKO Referenz Ludwig Jahn Haus

  Historia stowarzyszenia Schwesternverband Pflege und Assistenz gGmbH rozpoczyna się w 1958 roku i już od pierwszych godzin swojego istnienia pokazuje, jak intensywnie rozwijała się organizacja nawet 60 lat temu: Została stworzona ze związku zawodowego, a jej celem była już wtedy pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych ze znacznym brakiem pracowników w sektorze opieki. Obecnie 3500 osób pracuje na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych w ponad 40 lokalizacjach. Jedna z nich znajduje się w Kraju Saary w Dudweiler, gdzie w maju 2018 roku otwarty został dom opieki Friedrich Ludwig Jahn.

  Kierownictwo nad placówką przejęła Annekarin Leismann, osoba wykwalifikowana, inteligentna, serdeczna i pracowita, która trafiła do sektora opieki pomimo innego kierunku wykształcenia. 45-latka zbierała doświadczenie w dużych instytucjach, a teraz tworzy Pflegeverbund Saartal w stowarzyszeniu Schwesternverband jako kierownik regionalny. „Nie możemy narzekać, jeśli chodzi o pozyskiwanie opiekunów”, podsumowuje wyniki Annekarin Leismann. Dobrze wie, co musi zaoferować pracodawca, aby być atrakcyjnym dla pracowników: nowoczesne i ergonomiczne stanowiska pracy, weryfikację potwierdzającą możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego oraz cel niesienia pomocy ludziom starszym i niepełnosprawnym.

  Dlatego dom opieki Friedrich Ludwig Jahn - tak jak prawie wszystkie placówki Schwesternverband - jest wyposażony w technologię MEIKO w pomieszczeniach roboczych. „Wybraliśmy myjnię-dezynfektor TOPIC, ponieważ ufamy bezgranicznie jakości urządzeń MEIKO”, mówi Annekarin Leismann – i jest pod wrażeniem trwałości technologii mycia i dezynfekcji zaprojektowanej wyłącznie dla domów opieki: „W innych lokalizacjach posiadamy urządzenia, które służą nam już 35 lat, działają bez zakłóceń i spełniają nasze wymagania odnośnie higieny”. O zapewnienie sprawności dbają między innymi również  technicy serwisowi z firmy MEIKO, którzy przeprowadzają regularne konserwacje. Przyczynia się to do wydłużenia żywotności urządzeń i gwarantuje ich bezawaryjną eksploatację.

  Annekarin Leismann chciała natomiast uniknąć konieczności wykonywania dodatkowej dezynfekcji wybierając wyposażenie kuchni stacjonarnych w zmywarki: „Zdecydowaliśmy się na całkowicie przemysłowe rozwiązanie od firmy MEIKO i zainstalowaliśmy w każdej kuchni urządzenie M-iClean U - z przyczyn ergonomicznych na wysokości roboczej. Zmywanie w maszynach półprzemysłowych trwa niestety zbyt długo, a dodatkowo wymagana jest regularna dezynfekcja.” To właśnie są szczegóły które utrudniają pracę naszym pracownikom. „Jeżeli wyeliminuje się te niepotrzebne nakłady, pozostaje automatycznie więcej czasu na właściwą pracę, czyli opiekowanie się mieszkańcami naszych domów. Firma MEIKO jest dla nas właściwym i niezawodnym partnerem, który zna się na rzeczy, wyjaśnia kierowniczka domu opieki.