Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Eilenriedestift e.V., Hannover

  Higieniczna i bezpieczna utylizacja resztek żywności za pomocą urządzenia WasteStar CC firmy Meiko

  Resztki żywności, które przy tym powstają, należy oczywiście w higieniczny i bezpieczny sposób zutylizować

  Gdy stoi się w środku obiektu dla osób starszych Eilenriedestift w pobliżu hanowerskiego miejskiego lasku, można poczuć bardzo wyjątkową atmosferę. Sprawia to z pewnością nie tylko park, który doskonale przypomina angielski ogród. Tutaj w centrum zainteresowania jest życie społeczne i kulturalne! Czytanie książek z Donną Leon jest również występem muzycznym. Ale tym, co również czyni życie w Eilenriedestift sympatycznym, są pozornie drobne rzeczy, takie jak oprowadzanie po nowo urządzonej kuchni, która została zainstalowana w połowie roku.

  Christian Hiller, kierownik ds. gastronomii, był zachwycony pomysłem oprowadzenia mieszkańców po „swojej kuchni”. „Większość spędziła przecież również wiele czasu w swoim życiu we własnej kuchni i byli zachwyceni techniką, która kryje się w dużej kuchni.” Zdrowe i regularne odżywianie jest dla kierownika ds. gastronomii tak samo ważne jak dobrze działające i wysokiej jakości urządzenia kuchenne.

  Należą do nich nie tylko kuchenki, klatki chłodnicze i zmywarki, lecz również urządzenie do usuwania resztek jedzenia, które idealnie przygotowuje resztki posiłków do ponownego wykorzystania. Zostało one niedawno dodatkowo zamontowane, aby skompletować wyposażenie kuchni. Christian Hiller mówi na ten temat: „Codziennie oferujemy do wyboru trzy posiłki – w tym jedno menu obiadowe z wieloma daniami do wyboru. Łącznie gotujemy dla około 400 mieszkańców. Resztki żywności, które przy tym powstają, należy oczywiście w higieniczny i bezpieczny sposób zutylizować. Do tej pory resztki umieszczaliśmy w małych pojemnikach w kuchni, a następnie w dużych pojemnikach.”

  Zapewnienie higieny jest ważnym warunkiem

  Nowe urządzenie WasteStar CC ma kompaktowe wymiary, można je trochę porównać do domowej zmywarki, i może dać sobie radę z maksymalnie 900 posiłkami dziennie. Jeżeli podczas sprzątania przez przeoczenie z odpadkami zostanie wyrzucony nóż lub widelec, dzięki polu magnetycznemu przedmioty przyczepiają się do powierzchni. Silny mechanizm mielący może ponadto przerobić nawet kości, skorupy małży lub skorupiaki.

  Zapewnienie higieny jest ważnym warunkiem, który należy spełnić poprzez prawidłowe zebranie i utylizację resztek żywności. A właśnie higieniczna praca jest konieczna w miejscu zamieszkania osób starszych. Koszty są bardzo ważnym czynnikiem w obliczeniach opłacalności każdego kierownika ds. gastronomii.

  Christian Hiller na ten temat: „Dzięki zastosowaniu urządzenia WasteStar CC nie trzeba już składować resztek w pojemnikach i żmudnie ich myć. To dla nas wielka oszczędność czasu. Poza tym, że również nie potrzebujemy już dodatkowego chłodzenia dla pojemników z resztkami żywności. Rozdrobnione resztki wędrują jako biopodłoże do zamkniętego pojemnika zbiorczego, który jest z kolei opróżniany przez firmę zajmującą się usuwaniem odpadów. Urządzenie po wykonaniu swojej pracy jest w sprawny sposób czyszczone.”