Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Kreative GV

  Zmywarki do naczyń MEIKO wspomagają firmę Kreative GV

  Trzy kuchnie dla przedszkoli, szkół podstawowych, jednej szkoły baletowej i nowo utworzonej firmy „Vivention Food & Events”: Poprzez szeroką obecność specjalista od żywienia – firma „Kreative Gemeinschaftsverpflegung”  trwale zaznacza swoją obecność w Hamburgu i okolicy.

  Kreative GV: Świeżo, zdrowo i wydajnie

  Żywienie na miejscu i z dowozem oraz innowacyjna obsługa przyjęć są na porządku dziennym dyrektora Rainera Bothe, który kieruje swoją innowacyjną firmę kateringową „Kreative GV” na kurs rozwoju.

  Priorytetem jest żywienie dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych, które otrzymują świeżą żywność z ekologicznych w dużej mierze upraw i hodowli. „Około 80 procent przerabianej żywności pochodzi z biologicznych upraw” – podkreśla szef kuchni Thorsten Fröling – „spełniamy życzenie wielu rodziców”.

  W trzech kuchniach: w stołówce szkolnej w Halstenbek; w kuchni w centrum baletowym w Hamburgu John Neumeier oraz w dużej kuchni produkcyjnej „Landwehr 11-13” dziennie jest przygotowywanych, wydawanych i/lub dostarczanych około 6500 posiłków do 56 przedszkoli i 10 szkół podstawowych.

  Dzieci jedzą zawsze. Żywienie tej grupy docelowej zapewnia pewną wielkość w zakresie produkcji i kalkulacji. Poza ok. 120 porcjami przygotowywanymi i wydawanymi w centrum baletowym, z tego miejsca dla wdzięcznych miniodbiorców dostarczanych jest 600 dodatkowych porcji. Z tego około 200 porcji spełnia kryteria określonych diet.

  „Jest to ważny element w naszej gamie usług” – mówi Rainer Bothe – „wyspecjalizowaliśmy się w przygotowaniu posiłków dla dzieci cierpiących na alergie pokarmowe.”
  Kuchnia w szkole w Halstenbek przygotowuje ponadto około 1000 posiłków dziennie, z tego około dwie trzecie są dowożone do dwóch innych szkół podstawowych.

  Cała produkcja i system dystrybucji opierają się na zaawansowanej logistyce, której nitki zbiegają się również w dużej kuchni produkcyjnej i zmywalni „Landwehr 11-13” w Hamburgu. Tutaj gotowane są dowożone posiłki, porcje – łącznie z przygotowywanymi w kuchni dietetycznej i dostarczonymi składnikami – są zestawiane i dostarczane klientom w wózkach termoizolacyjnych.  

  Firma Kreative GV z Hamburga myje naczynia za pomocą zmywarek Meiko

  Choć naczynia są myte na miejscu w przedszkolach i szkołach, nadal konieczne jest aby całe wyposażenie GN z około 70 punktów, łącznie z garnkami i przyborami kuchennymi z dużej kuchni produkcyjnej było myte w zmywalni „Landwehr 11-13”. Od niedawno używana jest tutaj zmywarka do naczyń M-iQ, okręt flagowy zlokalizowanego w Offenburgu przedsiębiorstwa z tradycjami – Meiko. „Wszystko, co wraca od klientów – pojemniki GN, skrzynie opakowaniowe, pojemniki termoizolacyjne, pojemniki transportowe itd. – jest myte w zmywarce do naczyń M-iQ” – komentuje Rainer Bothe.

  Do tego dochodzi kompletne wyposażenie z kuchni produkcyjnej takie jak naczynia, blachy, wkładki GN, łyżki wazowe itd. Oraz: Szklanki, talerze, filiżanki, sztućce itp., które wróciły z zewnętrznego kateringu lub zajmującej się przyjęciami i imprezami firmy „Vivention”, odnajdują się w zmywarce M-iQ. „To jest nasza pierwsza zmywarka firmy Meiko” – tłumaczy Rainer Bothe – „nie żałuję zakupu M-iQ”.

  W przetargu walczyła z dwoma zmywarkami innych producentów i przekonała nas dobrymi prognozami dotyczącymi zużycia energii, wody i środków myjących. „Wsparcie finansowe banku inwestycyjnego z Hamburga na nowe energooszczędne urządzenia pomogło przy tym firmie „Kreative GV”. 30 procent kosztów inwestycji zostało pokryte” – wspomina Rainer Bothe, który szczególnie podkreśla zaangażowanie Sabiny Sörensen (przedstawicielstwo Meiko w Hamburgu) w działania przed urzędami. Z powodu wysokich rachunków zmywarka powinna się zamortyzować w relatywnie krótkim czasie, „teraz jesteśmy jeszcze w trakcie oceny sytuacji” – tłumaczy Rainer Bothe.

  „Jest dla nas ważne, że zmywarka przede wszystkim szybko i dobrze myje wiele blach, pojemników GN, pokrywek, wkładek itd. Nasza nowa zmywarka M-iQ dysponuje taśmowym system transportowym, który w krótkim czasie myje bardzo dużą ilość naczyń i ponadto nie wymaga dużego nakładu pracy personelu.”

  „W przeciwieństwie do tego co było, teraz jest o wiele łatwiej.”

  Za pomocą nowo założonej firmy „Vivention Food & Events” Rainer Bothe uzupełnia swoją ofertę w zakresie kreatywnej kuchni (żywienia zbiorowego). Zapowiedziana jest obsługa przyjęć z ekskluzywnym kateringiem – „nie podajemy niczego gotowego i zastrzegamy sobie duży margines w przypadku każdej imprezy” – podkreśla profesjonalista, który ma w Hamburgu bardzo dobrą opinię: zarówno w klasycznej kuchni żywienia zbiorowego, jak również w dziedzinie najwyższej jakości kateringu na przyjęciach i imprezach.