Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution
  Icon Nonfood

  Bregencja i festiwalowa zmywalnia wyposażona w zmywarkę przelotową M-iQ

  Za kulisami cateringu na letnim festiwalu kulturalnym z największą w Europie sceną na jeziorze

   

  Duże imprezy wymagają wyjątkowych lokalizacji. A z kolei te potrzebują elastycznej technologii zmywania. W Bregencji do akcji wkroczyła zmywarka przelotowa M-iQ.

  Bregencki festiwal muzyczny to impreza szczególna pod każdym względem:

  220 000 widzów, największa w Europie scena na wodzie, na której występują Wiedeńscy Filharmonicy, a do tego liczni znamienici goście ze świata polityki, biznesu i kultury. Po przedstawieniach również oni spotykają się w festiwalowym „namiocie”. Usługi gastronomiczne świadczy tu firma cateringowa evenTZ by foodaffairs.

  W ciągu letnich tygodni w Bregencji odbywa się 81 wydarzeń. Po opadnięciu kurtyny i opróżnieniu talerzy na scenę wkracza ona – zmywarka przelotowa M-iQ.

  Jej występ jest długi i efektowny – od 8:00 rano do 1:00 w nocy przez jej wnętrze przechodzi 12 000 sztuk zastawy stołowej. Firmy cateringowe świadczące usługi tej klasy korzystają wyłącznie z porcelany, szkła i srebrnej zastawy najwyższej jakości.

   

  „Jeśli cateringowiec nie chce przymusowo gotować na piecu opalanym drewnem potrzebuje technologii zmywania cechującej się inteligentnym zużyciem prądu”

   

   

  Szef elitarnej firmy cateringowej: Zoltan Toth.

  Zoltan Toth wykonuje swoją pracę z pasją, dlatego dużo oczekuje również od dostawcy technologii zmywania – jest to jedna z tych cech, które dzieli z Jörgiem Eberhardtem, dyrektorem działu placówek gastronomicznych w firmie Eurest, który jest jedną z osób podejmujących decyzję o zakupie zmywarki.

  Zoltan Toth:
  „Nie możemy pozwolić sobie na awarie w zmywalni. A sytuacją, do której tym bardziej nie możemy dopuścić, jest awaria zasilania elektrycznego spowodowana zbyt dużym poborem prądu przez zmywarkę!”

  Tak właśnie zdarzyło się podczas letniego festiwalu w 2018 roku: goście czterokrotnie musieli siedzieć w ciemnościach, ponieważ stara zmywarka pobierała zbyt dużo energii. „Podczas gdy stara zmywarka potrzebowała ok. 52 kilowatogodzin, nowa M-iQ zużywa zaledwie 25,3 kilowatogodzin” –  cytuje Christian Carbonare, MEIKO specjalista ds. dystrybucji na terenie Austrii, z kalkulacji opłacalności, którą Zoltan Toth otrzymał od MEIKO. Nie zwlekał on długo z podjęciem decyzji, stawiając jednak jeden warunek: ważąca 1200 kilogramów zmywarka miała być elastyczna w użyciu, a więc mobilna. Kevin Kresser, projektant zajmujący się kuchniami profesjonalnymi, najpierw zrezygnował z nóżek, zastępując je kółkami:

  „Zbudowaliśmy ramę, do której mogliśmy na stałe przykręcić maszynę. Brzmi to prosto, lecz w rzeczywistości było inaczej, ponieważ w celu umożliwienia transportu maszyny wózkiem widłowym musieliśmy obliczyć punkt ciężkości oraz sposób montażu łączników, a ponadto zdobyć maksymalnie ruchome kółka, odporne na działanie środków chemicznych wykorzystywanych do czyszczenia” – relacjonuje.

   

  Dzięki wsparciu kolegów z działu konstrukcyjnego MEIKO Kevin Kresser po kilku tygodniach znalazł rozwiązanie. Podczas poszukiwania odpowiednich kółek korzystano z doświadczeń pracowników namiotu festiwalowego, gdzie całe wyposażenie musi być ruchome. Kevin Kresser gruntownie zapoznał się z możliwościami lekkiego łączenia wtyków i przewodów.

  Rezultat: jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu zmywarka przelotowa M-iQ zmywała naczynia podczas Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie, odbywających się w Bratysławie. Zoltan Toth korzystał już ze zmywarki przelotowej MEIKO podczas wyścigu formuły 1 oraz Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie w Rydze, Moskwie, Quebecu oraz Sztokholmie i Helsinkach.