0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  7 wskazówek w celu zapewnienia czystego szkła w restauracji

  Od wyboru odpowiedniej zmywarki gastronomicznej do szkła, poprzez temperaturę płukania, aż po polerowanie: W zarządzaniu szkłem można popełnić wiele błędów

  Wysokiej jakości szkło ma swoją cenę i należy o nie odpowiednio dbać. Dotyczy to w takim samym stopniu Warszawy, co Berlina i Singapuru. Ponieważ czyste i piękne szkło pełni ważną rolę, hotelarze, restauratorzy, właściciele barów i kawiarni są w równym stopniu zainteresowani utrzymaniem cennego szkła jak najdłużej, i by cieszyło ono oczy zarówno gastronomów, jak i gości. Każdy, kto chce osiągnąć ten cel, potrzebuje profesjonalnego zarządzania szkłem i powinien przestrzegać następujących siedmiu wskazówek.

  hochwertige Gläser

  1. Jakość szkła jest kluczowa

  Ponieważ szkło jest w gastronomii intensywnie eksploatowane i każdego dnia wielokrotnie zmywane, musi być wysokiej jakości. Zmniejsza to zarówno ryzyko korozji szkła, jak i znacznie wydłuża jego okres użytkowania.

  2. Poprawa jakości wody

  Ważnym czynnikiem jest jakość wody w procesie zmywania. Woda, która nie została odpowiednio przygotowana pod kątem zmywania, pozostawia na szkle szarą warstwę i osad kamienny nawet po intensywnym cyklu zmywania. Aby tego uniknąć, dostępne są profesjonalne zmywarki gastronomiczne wyposażone w opcjonalne moduły do uzdatniania wody. W tym miejscu można przeczytać, jak działa instalacja odwróconej osmozy!

  Aufbereitetes Wasser sorgt für glänzende Gläser
  Gläser brauchen beim Spülen Platz

  3. Szkło potrzebuje przestrzeni

  Zmywarki gastronomiczne do szkła wymagają nico uwagi. Podczas ładowania szkła do kosza należy zwracać uwagę, aby wzajemne uderzanie szkła o szkło w wyniku ruchów wody w trakcie cyklu zmywania nie było możliwe. Zapobiega to nieznacznemu uszkodzeniu lub nawet stłuczeniu szkła. Najlepszą ochronę przed pęknięciami spowodowanymi naprężeniami mechanicznymi zapewniają kosze, w których szkło ma stabilną pozycję. Kieliszki na wino powinny być ustawione w zmywarce w pozycji ukośnej, aby w zagłębieniach podstawy nóżki nie zbierały się pozostałości po wodzie.

  4. Nie zmywać w zbyt gorącej wodzie

  Delikatne szkło należy myć w zmywarce w temperaturze od 60 do maks. 63 stopni (zgodnie z normą DIN i VGG) i w miarę możliwości korzystać z programu do naczyń delikatnych. Po długotrwałym użytkowaniu, przy wyższych temperaturach może dojść do uszkodzeń szkła, takich jak np. matowienie. Należy również użyć specjalnego detergentu do szkła, a następnie wyjąć szkło ze zmywarki zaraz po zakończeniu programu zmywania.

  Gläser bei maximal 63 Grad spülen
  kurze Spülzeiten sparen Energie

  5. Im krócej, tym lepiej

  Cykl zmywania powinien być jak najkrótszy. Im krótszy cykl zmywania, tym mniejsze zużycie energii. Krótki i efektywny cykl zmywania zmniejsza również zużycie naczyń. Wszystkie wskazówki zwracają się w czasie i mają wpływ na poprawę rentowności.

  6. Brak konieczności polerowania

  Wbudowany moduł do uzdatniania wody pomaga w usunięciu z wody wszystkich minerałów (w tym bakterii i wirusów), dzięki czemu nabłyszczanie odbywa się przy użyciu wody o maksymalnym stopniu czystości. Taka woda jest podstawowym warunkiem uzyskania doskonałych i higienicznych wyników zmywania, i nie powoduje powstawania smug. Szkło i sztućce nie muszą być już ręcznie polerowane – to oszczędność czasu i pieniędzy. Ze względów higienicznych i tak nie zaleca się ręcznego polerowania ścierką.

  Gläser polieren ist zeitaufwendig
  Gläser geruchsneutral lagern

  7. Przechowywanie w miejscu bezzapachowym

  Pory nawet czystego szkła szybko chłoną nieprzyjemne zapachy z otoczenia. Jeśli nie można zapewnić bezzapachowego miejsca do przechowywania, przed użyciem szkła należy je krótko przepłukać czystą wodą.