Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Jak MEIKO radzi sobie z kryzysem wywołanym przez koronawirusa

  1 z  / 1

  Wpływa na naszą pracę, nasze rodziny, nasze zachowanie. Spojrzenie na niektóre grupy naszych klientów pokazuje rozmiar zjawiska – kryzys z maksymalną siłą uderzył w całą branżę gastronomiczną i hotelową. 

  Brakuje środków, personelu i wyposażenia. Cała ta sytuacja bardzo nas dotyka. Czujemy się zobowiązani w stosunku do ludzi, naszych klientów, partnerów i pracowników. Ta postawa jest zgodna z naszą misją i wyznawanymi przez nas wartościami

  Wirus, który trzyma cały świat w garści

  Siedziba główna grupy MEIKO w Offenburgu, w Niemczech, pracuje jak dotąd bez większych zmian. Produkcja i dostawy przebiegają jeszcze zgodnie z planem, skutki sytuacji odczujemy w późniejszym czasie. W pierwszej kolejności myślimy teraz o naszych 2600 pracownikach na całym świecie i ich zdrowiu. Korzystając z różnych kanałów, jak e-mail, transmisje wideo, telekonferencje i nasza wewnętrzna aplikacja MEIKO kontrolujemy sytuację w przedsiębiorstwie i przekazujemy informacje pracownikom. We wszystkich oddziałach na całym świecie konsekwentnie stosujemy zasadę dystansu społecznego i od dłuższego czasu, gdy tylko jest to możliwe, pracujemy z domu. To nasz wkład w powstrzymanie rozprzestrzeniania wirusa. 

  Pozostajemy w stałym kontakcie z klientami, dostawcami i lokalnymi urzędami, by odpowiednio reagować na zmieniające się szybko warunki tej kryzysowej sytuacji. Chcemy zaznaczyć, że firma MEIKO, której struktura przypomina fundację, to stabilne, zabezpieczone na przyszłość przedsiębiorstwo, a naszym celem jest udzielanie wsparcia klientom i partnerom również w tym trudnym czasie. 

  Sytuacja na świecie

  Nasze spółki sprzedażowe i serwisowe zostały objęte nałożonym ustawowo nakazem zamknięcia w takich krajach jak Włochy, Indie, Malezja i Austria. Ale również tam wciąż działamy, choć w ograniczonym zakresie, by w razie potrzeby możliwe było przeprowadzenie pilnych prac serwisowych w szpitalach, pogotowiach i domach opieki, a także dostarczenie do tych miejsc naszych myjni-dezynfektorów i zmywarek. Wszędzie tam, gdzie przebywają osoby ciężko chore i starsze, bezpieczeństwo i higiena mają kluczowe znaczenie. 

  W Chinach życie powoli wraca do normy. Produkcja urządzeń MEIKO oferowanych na rynek chiński została wznowiona 19 lutego. W granicach poszczególnych prowincji serwis MEIKO może przemieszczać się bez ograniczeń. Sygnały płynące z tamtej części świata pozostawiają nadzieję: pierwsze restauracje i hotele są z powrotem otwarte.

  Kompetencje Meiko w zakresie higieny – jak możemy pomóc

  Bezkompromisowa higiena to dla MEIKO kwestia priorytetowa, co w tych dniach ma ogromne znaczenie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie dezynfekcji artykułów medycznych cieszymy się uznaniem jako firma specjalistyczna w branży higienicznej. Dotyczy to także naszej technologii zmywania, która w trakcie mycia i czyszczenia usuwa koronawirusy. Dzięki temu możemy zapewnić bezpieczeństwo higieniczne – personelu, pacjentów, mieszkańców i gości. Skuteczność technologii MEIKO w walce z nowym patogenem została potwierdzona ekspertyzą niemieckiego instytutu badawczego HYGCEN GmbH. Więcej informacji na temat bezpieczeństwa naszych produktów w odniesieniu do koronawirusa SARS CoV-2 i ich certyfikatów można znaleźć na stronie https://www.meiko.pl/pl/dzialania/koronawirus/.

  Oprócz kwestii technologii zmywania usuwającej wirusy innym ważnym aspektem kompetencji firmy MEIKO w zakresie higieny są ekologiczne rozwiązania MEIKO GREEN Waste Solutions. Zwłaszcza w tych dniach należy skoncentrować uwagę na czystości procesów przebiegających w kuchni. Te produkty stanowią dopełnienie naszej łącznej oferty w zakresie higieny.